Installation under Windows

From Siwenoid Wiki
Revision as of 11:59, 26 April 2011 by SWNadmin2 (talk | contribs)
Jump to navigation Jump to search

A szerver alkalmazás telepítése

A Siwenoid-installer alkalmazást indítsuk el. Ez vagy a Siwenoid-installer.jar fájlra való dupla kattintással érhető el, vagy ha ez nem működik, akkor parancssorból a java -jar Siwenoid-installer.jar paranccsal indítható el.

Telepítéshez válasszuk az Install menüpontot, majd a Siwenoid server application opciót. A következő képernyőn a telepíteni kívánt összetevőket kell kiválasztani:


A csillaggal megjelölt lehetőségeket mindenképp válasszuk ki, a többiből pedig a csatlakoztatandó alrendszereknek illetve moduloknak megfelelően válasszunk. (A Cerberus modul a CC11 és CC440, a BACnet a Sinteso és CerberusPro központokat képes kezelni).


A következő képernyőn válasszunk ki egy mappát a számítógépen, ahova telepíteni kívánjuk a szerver alkalmazást. A szervert és a klienst ne telepítsük ugyanabba a mappába, de lehetnek például egy közös mappa alatt (tehát például C:\TopSys\server és C:\TopSys\client).

A következő képernyőn, a rendszert kiszolgáló adatbázis típusánál válasszuk a MySQL opciót, mivel ezt az adatbázis szervert telepítettük korábban.


Az adatbázis kapcsolat tulajdonságainál a következőket állítsuk be:

  • URL: Az adatbázist futtató számítógép IP címe (vagy hostneve) és portja. Amennyiben a port-ot nem állítottuk át a MySQL szerver telepítésekor az alapértelmezett 3306-ról, akkor a kettőspont és a portszám elhagyható a végéről.
  • Database name: Egy általunk kitalált név az adatbázisnak. Csak az angol abc betűit, számokat, illetve alulvonást tartalmazzon!
  • Owner: Az adatbázishoz csatlakozó felhasználó neve, ezt a MySQL Workbench alkalmazásban hoztuk létre, példánkban mgmt_user.
  • Password: Az adatbázis felhasználó jelszava, szintén a MySQL Workbench-ben állítottuk be.

Az alsó 3 mezőben az alapértelmezett adatbázis kapcsolatot adhatjuk meg, ez szükséges az általunk megadott adatbázis létrehozásához.

  • Database name: Egy beépített adatbázis neve, állítsuk be mysql -re.
  • Username: Az adminisztrátor felhasználó (root) neve, állítsuk be root -ra.
  • Password: Az adminisztrátor felhasználó (root) jelszava, a MySQL szerver telepítésekor adtuk meg.


Várjuk meg, amíg az adatbázis felépítése végbemegy, ez néhány percet is igénybe vehet.


A következő képernyőn adjunk meg egy tetszőleges, nem használt port-számot, amelyen majd a kliensek csatlakozni fognak. Alapértelmezésként a 1899-es port van beállítva, csak indokolt esetben érdemes megváltoztatni.



A következő képernyőn egy másik portot kell megadnunk, a hosszabban tartó folyamatok kommunikációja ezen fog zajlani. Ajánlás szerint ez a 1898-as port, de lehet tetszőleges, nem használt port, ha indokolt.


A szerver alkalmazás telepítése ezzel elkészült, a hardveres licenszkulcs konfigurálása miatt indítsuk el a konfiguráló alkalmazást a Launch configuration utility jelölőnégyzet bepipálásával.


Ehhez meg kell adnunk a Select target XML configuration mezőnél a szerver konfigurációs XML fájlját, ezt a telepítő automatikusan kitölti. A Select configuration schema XML mezőben a konfigurálást segítő séma kiválasztható a mező melletti Browse gombra kattintva, majd a megjelenő mappában a server mappa alatti config-server-schema.xml fájlt válasszuk.

A Next gombra kattintva elindul a konfiguráló alkalmazás.

A fa-szervezésű lista a konfiguráció egyes elemeit tartalmazza. Nyissuk le a Siwenoid, majd a License elemet, és kattintsunk a stick-serial elemre. Az alsó beviteli mezőben módosítsuk a szöveget a mellékelt hardverkulcs sorozatszámára.

Ha nem vagyunk biztosak a sorozatszámban, csatlakoztassuk a hardverkulcsot, majd a tálcán, az óra ikon mellett található ikonra kattintsunk duplán:

A CodeMeter Control Center alkalmazás a bal oldalán kilistázza a csatlakoztatott kulcsokat, innen meg tudunk győződni hardverkulcsunk sorozatszámáról.

Visszatérve a konfiguráló alkalmazásunkhoz, gépeljük be a sorozatszámot, majd kattintsunk a mellette jobbra található OK gombra. Mást nem szükséges konfigurálnunk, a File menüben a Save menüpontot választva mentsük el a konfigurációt, majd zárjuk be az ablakot.