BorsodChem Siwenoid V2 kezelési leírás/hu

From Siwenoid Wiki
Jump to navigation Jump to search

Siwenoid V2 indítása, bejelentkezés

A Siwenoid V2 klienst az asztalon található ikonnal tudjátok elindítani.
Indítás után a bejelentkező képernyő jelenik meg.
A felhasználói fiók kiválasztása után adjuk meg a hozzá tartozó jelszót.


A bejelentkezést követően a főképernyő, illetve egy másodlagos képernyő nyílik meg (2 monitor esetén).
A főképernyőn a "Jelzésnapló", a másodlagoson pedig az "Áttekintő térkép" látható.

A főképernyő és részei

Thumb
Felül találjuk az esemény kategóriákat színekkel megkülönböztetve. Ezekhez tartozik egy csoportos nyugtázás gomb , valamint két szám.
Az első jelzi a nyugtázatlan események számát, a második hogy hány db. még fennálló esemény van abban a kategóriában. A "Csoportos Nyugtázás" az összes eseményt nyugtázza ami abba a kategóriába tartozik.
Egyenként is lehetőség van nyugtázásra, ilyenkor kattintsunk az eseményre egyet bal gombbal.
A félkövér betűtípussal ellátott esemény a nyugtázatlan, a nyugtázott normál betűtípussal és "nyugtázott" felirattal jelenik meg.
Amikor egy esemény megszűnik, nyugtázottan vagy nyugtázatlanul, akkor az esemény a fekete színt kapja meg. Ha rákattintunk utána már nem lesz látható a jelzésnaplóban

Parancsok küldése

Ha szeretnénk reagálni egy eseményre, nem csak lenyugtázni, akkor lehetőségünk van a jelzésnaplóból, hierarchiából, vagy a térképről parancsot küldeni a központra.

Parancs küldése jelzésnaplóból

A példában egy kikapcsolt státuszban lévő vonali füstérzékelőről lesz szó. Ha beszeretnénk kapcsolni, kattintsunk jobb gombbal a "parancsok" menüpontra,és válasszuk a bekapcsolást.

Parancs küldése térképről

A példa az előbbi esemény lesz. Kattintsunk a parancsok melletti ikonra, ezzel megnyitva annak a területnek a térképét, amin az érzékelő található. Mivel a vonali füstérzékelő ki van kapcsolva, a térképen láthatjuk a kategória színével kiemelve.
Ha jobb gombbal rákattintunk a térképen az érzékelőre, megjelenik ismét a parancsok menüpont. Megjegyzés menüpont itt is elérhető (korábban jelzésnaplóban).

Ha olyan érzékelőt szeretnénk kikapcsolni térképen keresztül ami nem szerepel (normál státuszban van) jelzésnaplóban, akkor a térképek menüpontban bármelyik térképet megtudjuk nyitni.
Kattintsunk a és válasszuk a térkép menüpontot. Itt található a térképcsoportokon belül a térképek.


Az áttekintő térképen keresztül ráugorhatunk a többi térképre közvetlenül. Ezek megjelenítése átlátszó színű téglalapokkal van megvalósítva, az egeret ráhúzva megjelenik az adott térkép neve, kattintásra oda is ugrik.
Thumb

Parancs küldése Hierarchiából

Adatpont hierarchiából is küldhetünk parancsot.
Kattintsunk menüpontra, itt láthatjuk a konténereket névvel ellátva amikben az érzékelők vannak.
Keressük meg azt amelyiket szeretnénk kikapcsolni. A példában "Sinteso Diszpécser" konténerből a "Diszpécser központ 1. emelet Közlekedő"-ben található érzékelő lesz.
Kattintsunk rá. Jobb oldalon láthatunk erről az adatpontból információkat, gyors gombot térképhez (ha tartozik hozzá), alatta hogy milyen státuszai lehetnek, illetve a parancsokat.
Thumb

Ha konkrétan tudjuk az érzékelő nevét, akkor alul használhatjuk a keresés menüt. A visszavonásra kattintva törli a keresési paramétert.

Kötelező beavatkozás

Riasztások beérkezésekor, szükség lesz a "Kötelező beavatkozás" elvégzésére.
Rákattintáskor megjelenik egy lista amiből a riasztás okát kilehet választani, valamint egy megjegyzés mező ahova írni is tudtok.
Fontos: Ezt végre kell hajtani, különben nem tudtok nyugtázni.


Eseménynapló

Az eseménynaplóban megtaláljátok az összes korábbi eseményt.
Az események a kategóriájukkal ellátott színekkel, dátummal/idővel, az esemény típusával,a helyszínnel, és a kategória nevével el vannak látva.
Alul egy részletes esemény kereső menüpont, amivel könnyedén rálehet szűrni az eseménynaplóra. A szűrt eseménynaplót le lehet menteni, ki lehet nyomtatni.

Thumb