Üdvözöljük a SIWENOID online kezelési útmutatóban.
Ez a dokumentáció azokat a felhasználókat célozza meg, akik mint végfelhasználók kezelik a rendszert. De hasznos az üzembe helyező mérnököknek is hogy a felhasználói felület elnevezéseit megismerjék.
A teljes dokumentáció ezeket az elnevezéseket használja a felhasználói felület különböző részeire.
Esemény kategória gombok
Esemény kategória gombok jelzik, hogy adott kategóriában van e a rendszerben esemény. A lámpa villog ha bármilyen nyugtázatlan esemény van a zavarnaplóban az adott kategóriában. A lámpa folyamatosan világít ha az adott kategórián belül csak nyugtázott esemény van a rendszerben és szürke abban az esetben ha egyáltalán nincs esemény az adott kategóriában. A megjelenő számok a nyugtázattlan/nyugtázott események számát mutatja kategórián belül. Kollektív nyugtázás gombbal lehet az adott kategória valamennyi eseményét együtt nyugtázni. A színek mindig az adott kategóriára utalnak az alkalmazás valamennyi felületén.
Dátum/idő és felhasználó belépés
A rendszer idő és dátum az alkalmazás szerverének idejéhez van szinkronizálva (A szerver idő annak a OC-nek azideje ahol a szerver fut). Az alkalmazás felületéről ezt az időt beálítani nem lehet. Ez az idő a szerver operációs rendszer idejének beállításával lehetséges. Kattints a felhasználó gombra kijelentkezéshez. A bejelentkezés ablakban töltsd ki a felhasználó nevét és jelszavát. A különbüző felhasználókhoz különböző jogok vannak rendelve. Felhasználói jogosultságok a főmenü->jogosultsgok menüben állíthatók (általában admin jogokkal).
Alsó menü
Az alsó menű a következő gombokat tartalmazza:
Esemény napló az eseménynaplót nyitja meg.
Fa az adatpont hierarchiát nyitja meg.
Keresés megnyitja a eresés ablakot, ahol tetszőleges adatpontra lehet keresni legalább 3 karakter alapján.
Megjegyzés ablakban az eseménynapló utolsó sorába tudunk egysoros megjegyzést fűzni..
Ablakok zárása Bezár valamennyi ablakot a főablak és alsó menü kivételével.
Zavarnapló
[[Image:Main_category_filter.png|left|frame] A zavarnapló valamely eseménykategóriájának szűréséhez klikkelj a kategória gombok színes fejlécére. A színes fejlécek ON-OFF állapota jelzi, hogy adott kategóriájú esemény megjelenik e a zavarnaplóban.
Az „ON LINE” gombra kattintva átmenetileg fagyasztható a zavarnapló a bejövő események szempontjából. Ez akkor hasznos, ha események tömegesen jönnek be a zavarnaplóba és az éppen függőben levő fontosabb esemény kezelését megnehezíti. A zavarnapló fagyasztása 2 perc után automatikusan feloldódik, amennyiben felhasználó nem kezelte a zavarnaplót.
Az IDŐ/KAT gombbal rendezni lehet a zavarnapló eseményeit. A „KAT” gombot választva az eseményeket kategória szerint rendezzük. Az „IDŐ” gombot választva az események időbélyegük alapján lesznek rendezve (amikor az esemény bekövetkezett). Azon alrendszerek esetében amelyek kommunikációs protokollban időbélyeget is használnak, ez az idő az alrendszertől származik (valós idő). Néhány alrendszer nem használ időbélyeget a kommunikációban. Ezek esetében a felügyeleti rendszer fűzi hozzá az időt az eseményhez és így azt az időt tartalmazza amikor a felügyeleti megkapta az üzenetet.
A zavarnapló bejegyzés bal oldalán a villogó vagy folyamatosan világító gomb jelzi az adott esemény nyugtázott/nyugtázatlan állapotát. Erre a gombra klikkelve az adatponthoz tartozó beavatkozási szöveg ablak jelenik meg.
A bejegyzés jobb oldalán 3 gomb jelenik meg. Az első gombra klikkelve az adatponthoz tartozó alapértelmezett parancs kerül elküldésre. A második gomb a jelzéstáblát nyitja meg. A harmadik gomb az adatponthoz tartozó térképet/térképeket nyitja meg. A megjegyzés gombra klikkleve az adott eseményhez lehet megjegyzést fűzni. Az egyik eseménynél beállított megjegyzés áthúzható egy másik eseményhez.
Datapoint Hierarchy
Az alsó menü FA menügombja segítségével lehet az adatpontok fastruktúráját hívni. Ez tartalmazza a rendszerben levő valamennyi adatpontot fastruktúrába rendezve.
Bármely adatpontra klikkelve a hozzá tartozó lista ablak hívható.
Jobb gombbal klikkelve egy adatponton a hozzá tartozó legördülő menüben parancs küldhető az adatpontnak.
A fában az adatpontok mögött ikonok jeleznek különféle tulajdonságokat, egyedi jellemzőket. Ezek a következők:
Datapoint is assigned to a map.
Datapoint was moved from its original location (engineering).
Datapoint was renamed on management system level (engineering).
Datapoint is participant of a permission.
Datapoint has a script assignment.
Treatment table
Treatment table lists the possible status of a certain datapoint (control unit, area, section, zone,...), and lists the commands that can be sent to a certain datapoint. Lamps indicate the active status and category. Datapoints are multi-state. Blinking or ON lamp correspond to the acknowledged and non-acknowledged status. Click on the lamp to acknowledge the corresponding event on behalf of management system. This action doesn’t send acknowledge command to the subsystem, it simply stops blinking the lamp and register in history that operator got notification on the event. To acknowledge the subsystem itself you have to click on the appropriate command button . In most case datapoint status will be changed after sending a command to subsystem. (ACK-ALARM, EXCLUDE, NORMAL...).
Click on button to open the map that is primary associated with the datapoint. Click on button to open the ListView that is associated with the datapoint. Click on to open the tree. Datapoint will be highlighted for 3 second in the tree.
Treatment Table call possibilities:
Click on the second button at the end of a certain event in the EventView
Click on the button on List View, if the datapoint description has a green background (it has no child datapoint).
Click on the dynamic symbol of a certain datapoint on the map .
List View
A ListView is a tool to navigate in the datapoint hierarchy (areas, sections, zones...) in text mode. Their colors and lamps indicate the status of certain datapoints. Possible way to call ListView:
Click on any dedicated-container to open the associated ListView.
On the TreatmentTable click on the button to open the associated ListView.
On the maps click on the button. Now this datapoint-list contains brother nodes of the original one that are normally on the same map.
Click on the button of upmost grey line to open the parent ListView.
Click on any text button to open the associated map.
If a text button is grey then click on its button to go down in the hierarchy and to open its child ListView.
If a text button is green then click on its button to open its Treatment Table.
Color of a buttons , , and blinking or ON status indicates the status of the corresponding datapoint, or the highest priority status of its children nodes (propagated status).
Maps
Different methods to open a map:
In EventView click on button to open the map that is primary associated with the datapoint.
On a Treatment Table click on button to open the map that is primary associated with the datapoint.
On a ListView click on any text button to open the associated map.
Maps are organized in hierarchy. User can navigate in the hierarchy using the brown button next to a datapoint icon. These navigation buttons normally link those maps that contain the children datapoint of a certain datapoint.
Click on the datapoint icon to open the treatment table of a certain datapoint.
At the left-top corner of a map click on the printer icon to printout the current map by the default printer. Printer settings cannot be changed in application before printing. They have to be predefined in the OS’s printer panel.
At the right-top corner of a map, click on the button to open the ListView window. Normally it contains all datapoint that are linked to this map, or in other words that are brothers of the selected datapoint.
Right-click on an icon and use the popup menu to send a command to the selected datapoint.
Event log
Use bottom menu to open EventLog. Records of event log contains all subsystem-events and user-actions that occure in the system. Beside it is possible to add a note to the end of EventLog.
Colors of records corresponds to the category of events (ALARM, PRE-ALARM, WARNING...). Additional colors are used for user-actions (command->lightblue) and user-note (brown).
At the bottom of window a filter section reside. Type in the required date/time or words/letters in the appropriate fields to filter the log. Press ENTER or click on "Accept" button to validate your criteria or click on "Clear" to unfilter your log. Click on button to export the selection in csv format. It can be postprocessed by any Table-processor application then.