The starting screen of Siwenoid v2/hu

From Siwenoid Wiki
Jump to navigation Jump to search
Language: English  • magyar


Belépés után...

A belépés után megnyílik a Siwenoid fő kezelőfelülete, középen a jelzésnaplóval. Illetve ha visszaállítás történt akkor az előre beállított felület jelenik meg. (ha készített ilyet a felhasználó)

  • A szoftver folyamatos fejlesztése miatt előfordulhat, hogy néhány dolog enyhén eltér a szoftver újabb verzióiban.


A főképernyő részei

  • Figyelem! A Siwenoidban minden megjelent elem felhasználói jogosultsághoz kötött. A sima felhasználói jogosultsággal rendelkező felhasználó előfordulhat hogy kevesebb az alábbi képeken látható opciókat lát.
  • A jelzésnapló és legfőképp a Riasztás kategória, kategóriájú események NEM tüntethetőek el egy felhasználó elől sem.
                                                 A főképernyő részei! 



  • 1; Menű sor - Szoftverrel kapcsolatos beállítások érhetőek el innét.
  • 2; Kategóriasáv - Az alrendszerek jelzései, riasztásai mind itt gyűlnek össze valamelyik kategóriában.
  • 3; Fő ablakok - A kategória sáv alatt található a fő ablak, ahol alapértelmezetten a Jelzésnapló van megnyitva. Efölött a sávban található még az Eseménynapló és az Adatpont Hierarchia. A plusz gomb megnyomásával további ablakokat/térképeket lehet megnyitni.
 Alapértelmezett ablakok:
   ->Jelzésnapló - Riasztások és események jelennek meg itt.
   ->Adatpont hierarchia - Itt felépített fizikai és logikai rendszerek jelennek meg egy fa struktúrájú rendszerben.
   ->Eseménynapló - A szoftver feljegyez minden eseményt, vagy műveletet. Ezek böngészésére, keresésére, nyomtatására van itt lehetőség. 

  • 4; A Jelzésnapló részei - A szoftver legfontosabb része, hiszen minden információ az adatpontoktól ide fut be, legyen az riasztás vagy bármilyen más esemény ami nem normál.


  • 5; Gyűjtött Nyugta gombok - A gombok segítségével minden az adott kategóriában történt eseményt nyugtázni lehet. (Ez csak nyugtaként funkciónál, parancsot nem küld!)

A főképernyő munkafelületei



A szoftverben 4 különböző munkafelületet tudunk létrehozni az oldalak széthúzásával(ahogy a képen is látható). Ezeken belül teljesen személyre lehet szabni, hogy a felhasználó mit szeretne látni.

Fülek amik megnyithatóak ezeken a munkafelületeken

Ezekre a felületekre az egyéb gomb ("+") megnyomásával lehet új ablakokat megnyitni.


A megnyitható ablakok listája:

-Jelzésnapló
-Adatpont hieararchia ablak
-Eseménynapló
-Bármilyen térkép
-Logikai konténerek.


A különböző események beavatkozási szövegei is megjeleníthető amennyiben van létrehozva.


Az Adatpont Hierarchia fül


Az Adatpont Hierarchia fülnél áttekinthető a fizikai és logikai konténerekből álló fa. A részletek a képen látható számozásnál látható. (›1, 2, 4, 5) A jelenleg kiválasztott adatpont: (›3) jelzésnél látható. e Az adatpont Hierarchia ablakot 5 részre lehet osztani. A bal oldal mutatja a fizikai és logikai felépítést.

Az ablak jobb oldala pedig a maradék 4 részre osztható


  • 1; Adatpont információ - Technikai szöveg (amit a fizikai konténerétől örökölt), A neve és típusa is a fizikai konténernek itt látható.(Ezek az információk létfontosságúak mivel az adatpontok átnevezhetőek, és más logikai konténerbe is mozgathatóak.)
  • 2; Treatmentek(státuszok) - Az adatpont lehetséges státuszai láthatóak itt. A jelenlegi státusz ki van emelve kivéve ha " Normál".
  • 3; Jelenleg kiválasztott adatpont. - Kiemeli a helyét a Hierarchiában.
  • 4; Parancsok - Az adatpontnak küldhető lehetséges parancsok jelennek meg itt. A parancs ikonjára kattintva közvetlenül is lehet parancsot küldeni az adatpontnak.
  • 5; Események - A kiválasztott adatponttal történt események jelennek itt meg az elmúlt 24 órából. (Ezek az események megegyeznek az Eseménynaplóban találtakkal csak egy 24 órás intervallumra szűkítve.)

Az Eseménynapló


A szoftverben történő MINDEN esemény, belépés, parancs, jelzés.. itt megtalálható, szűrhető, exportálható.


  • 1; Minden esemény a saját kategóriájának színében jelenik meg. Az idő, státusz, és kapcsolódó adatpont is megjelenik
  • 2; Szűrési lehetőségek. Idő, név, típus, adatpont, vagy akár szöveg részlet szerint is szürhető az eseménynapló.
  • 3; Exportáló gombok. A szűrt részlet exportálható a következő formátumokban .XLSX, .CSV vagy akár interaktív HTML formátumban.
  • 4; Gyakori keresések A legördülő menüből kiválasztva gyors keresést is tudunk beállítani például egy adott ajtóra. Így az adott kereséssel kapcsolatos minden információt megtalálunk egy pillanat alatt.