Siwenoid v2 map/hu

From Siwenoid Wiki
Jump to navigation Jump to search
Language: English  • magyar

Új térkép létrehozása



Miután az eseménynapló melletti plusz ikonra kattintottunk, válasszuk a térkép, majd az új térkép opciót.



Mielőtt hozzáadnánk az új térképet, fontos, hogy átváltsunk a szerkesztés menüre, a szerkesztés gombra kattintással. Ezután adjunk egy megfelelő nevet a térképnek, az 1-essel jelölt helyen. A térkép ablak méretét növelhetjük vagy csökkenthetjük, ha a 2-es számmal jelölt részen az egérrel arrébb húzzuk az ablak szélét.

Ha ez megvolt, a hozzáadni kívánt térképet drag and droppal, azaz kattintással és húzással a fehér mezőre helyezhetjük. Ha a Siwenoidban megjelent a térkép, megfelelően jártunk el. Ha készen vagyunk, érdemes a térkép neve melletti flopi ikonra kattintva elmenteni a térképet.




A képernyő részei


1) A térkép neve: Az adott térkép neve

2) A térkép: Az elmentett térkép képe. A térkép műveletekhez (pl nagyítás, parancsküldés, behúzás, elhelyezés) az egér gombok, illetve görgő használható.

3) Segédtérkép: Ha egy túl nagy térképet van megnyitva, vagy éppen a térképbe bele van nagyítva, a jobb fölső sarokban található segédtérképen lehet nyomon követni, hogy éppen a térképen hol jár a felhasználó.

  • A segédtérképre kattintva is van lehetőség a térképen való mozgásra.

4) Reset gomb: A bal felső sarokban található reset gomb segítségével a térképet alaphelyzetbe lehet állítani, ezzel az vissza ugrik alap pozíciójára.

5) Adatpont (Riasztás státusz alatt): Az adatpontok típus szerint jelennek meg a térképen.

  • Ha az adatpont státusza más mint "Normál" akkor az adatpont felveszi az adott kategória státuszának színét.
  • Ha az adatpont státusza még nincs nyugtázva, akkor az a térképen folyamatosan villog.

6) "Normal" státuszú adatpont: A "Normal" státuszú adatpont színes keret nélkül jelenik meg a térképen.

7) Információ box: Az adatponttal kapcsolatos információkat jeleníti meg, amennyiben a Megjelenés beállítások fülben ez be van állítva.

8) Térkép neve: A térkép itt elnevezhető vagy a már meglévő név átírható. A véglegesítéshez mentés gomb megnyomása szükséges!

9) Mentés gomb: A térképen minden változtatás ezzel véglegesíthető/menthető.

10) Rétegek: A térképre elhelyezett elemek rétegekre oszthatóak. Ha a rétek aktiválva van a rétegen szereplő elemek látszódnak, amennyiben nem látható úgy az elemek sem láthatóak.

11) Átlátszó térkép hivatkozás: Kijelölhetünk egy területet, melyre kattintva a beállított térképre ugorhatunk. A kijelölt terület színét és átlátszóságát, valamint méretét is beállíthatjuk.

12) Térkép hivatkozás: Ugró térképet készíthetünk, melyre kattintva a beállított térképre ugorhatunk!

13) Szöveg elhelyezés: A térképre lehetőség van szöveget írni ezzel az objektummal. Méret/szín/betűtípus is állítható.

14) Kép elhelyezése a térképen: A térképre ezzel az objektummal egy kiválasztott képet helyezhet el.

15) Alakzatok: A térképre kör/négyzet/háromszög stb alakzatokat helyezhet el.

16) Szerkeszthetőség: Amennyiben a szerkeszthetőség aktiválva van, úgy a térkép alakítható. pl.: az adatpontok elhelyezhetőek/mozgathatóak.

17) Nyomtatás gomb: A térkép a gomb megnyomásával nyomtatható.

Térképen való navigáció

1) Nagyítás: A térkép kicsinyíthető illetve nagyítható az egér görgő segítségével. A kurzor helye lesz a térkép középpontja nagyítás közben.

2) Térképre való behúzás: A térképre adatpontokat a fogd és vidd módszerrel, egérrel való behúzással lehet megtenni.

Ha a térkép nem látható, resetelhetjük a 4-es(RESET) gomb megnyomásával, ez alaphelyzetbe állítja a térképet.

Adatpontok lehúzása a térképre

Láthatjuk, hogy a Siwenoid felületén a kettéválasztott képernyő jobb oldalán is van egy plusz ikon. Adatpontok lehúzásához érdemes ott megnyitni a térképet. A plusz ikonra való kattintás után válasszuk a térkép opciót, majd azt a térképet, amelyikre az adatpontokat le akarjuk húzni.



Ne felejtsük el, hogy a hozzáadott térképet át kell állítani szerkesztés módba. Ezt úgy tehetjük meg, ha a képen is látható fogó és csavar ikonra kattintunk, majd a feljövő menüből kiválasztjuk a szerkesztés opciót.



Ezután a bal oldali részen nyissuk meg az adatpont hierarchia menüt.
Az adatpont hierarchia menüből válasszuk ki a lehúzni kívánt egységet, jelen esetben egy-egy zónát.



Ezután a zónát drag and droppal, azaz kattintással és húzással a térkép megfelelő részére helyezhetjük.

A zónát átalakíthatjuk, hogy egy pont helyett nagyobb területet fedjen le. Ehhez, az adatpontra jobb gombbal kell kattintanunk, majd az elrendezés stílusa menüpont alatt az "Aktív zóna" opciót kell, hogy válasszuk.
Az így létrehozott aktív zónát alakíthatjuk, ha kijelölés után a zóna sarkain lévő karika ikonnal elhúzzuk az adott sarkot. Ha háromszög helyett más formát szeretnénk, a "Ctrl" gomb megnyomásával létrehozható új csúcs, illetve a "Ctrl" lenyomásával, és egy csúcsra kattintással el is távolítható az.